71 318 38 70
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Automatyka bram

Posiadamy w ofercie automatykę do bram garażowych i wjazdowych większości producentów m.in.:

 • NICE
 • KINGATES
 • FAAC
 • SOMFY
 • CAME
 • SOMMER
 • KEY
 • NORMSTAHL

Oferujemy PROfesjonalny montaż, fachowe doradztwo i serwis automatyki.

Pamiętaj! Tylko montaż przez uprawnionych instalatorów i późniejszy serwis automatów jest dopełnieniem warunków gwarancji na automatykę u każdego producenta!

Automaty do bram to urządzenia, które umożliwiają wjazd na teren posesji lub garażu. Są bardzo przydatne szczególnie w czasie opadów deszczu, śniegu czy silnego wiatru, kiedy podjeżdżając pod bramę przyciskiem pilota już kilkadziesiąt metrów od domu możemy bezpiecznie otworzyć bramę bez potrzeby wysiadania z samochodu.

 • Wygoda
 • Bezpieczeństwo
 • Funkcjonalność

Nie musisz wysiadać z samochodu, by otworzyć bramę wjazdową czy bramę garażu szczególnie wieczorem lub w nocy, zdecydowanie poprawia to komfort.

Komfort

Nowoczesną bramą można sterować za pomocą pilota lub sterownika kodowego, który umożliwia zamykanie bramy wjazdowej i garażowej, a także włączanie światła przed domem. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ wjeżdżając na posesję lub do garażu nie trzeba wysiadać z samochodu.

Decydując się na automatykę do bram wjazdowych, możemy wybrać różne funkcje, m.in. równoczesne otwieranie obydwóch skrzydeł bramy, możliwość otwierania tylko skrzydła przechodniego (funkcja furtki), możliwość automatycznego zamknięcia skrzydeł bramy.

Z napędem do bramy otrzymuje się jeden lub dwa piloty radiowe, ale możliwe jest zainstalowanie większej ich ilości. Jest to szczególnie przydatne, gdy w domu znajduje się więcej samochodów, a ich właściciele nie korzystają z bramy w tym samym czasie. Piloty działają po odpowiednim zaprogramowaniu i pracują w pewnym zakresie częstotliwości, dlatego nie ma ryzyka, że sąsiad otworzy naszą bramę swoim pilotem. Do otwierania bramy może służyć również stacjonarny sterownik kodowy, który instaluje się przy bramie. Wyposażenie dodatkowe mogą stanowić zamek szyfrowy lub wyłącznik na kluczyk. Natomiast jeżeli chcemy zwiększyć zasięg pilota do odbiornika, można podłączyć dodatkową antenę. W przypadku przerwy w dopływie prądu lub uszkodzenia napędu, istnieje możliwość ręcznego otwarcia bramy lub drzwi garażowych.

Bezpieczeństwo

 

Według obowiązujących przepisów, aby otwieranie i zamykanie bramy było bezpieczne, instaluje się urządzenie sterujące i zabezpieczające, np. lampy sygnalizacyjne, oraz fotokomórki, zapobiegające uszkodzeniu mienia, lub osób. W przypadku, gdy w linii fotokomórki pojawi się przeszkoda (np. dziecko, samochód), brama automatycznie zatrzymuje się i nieznacznie cofa. Gwarantuje to bezpieczeństwo, np. małym dzieciom bawiącym się przed wjazdem. Zazwyczaj w systemach automatycznych ruch bramy sygnalizowany jest pulsującym światłem lampy ostrzegawczej, informując o pracy urządzenia.

PERFRKCYJNA AUTOMATYKA- PERFEKCYJNA INTEGRACJA

Umów się na bezpłatne pomiary, doradztwo i wycenę!

rzetelna firma
OKna PCV
535 580 103, 795 94 95 94
Rolety zewnętrzne, roletki materiałowe, moskitiery
535 580 103
Bramy, Drzwi, Okna dachowe, Automatyka bram
502 330 722
Fibaro (inteligentne sterowanie domem)
795 94 95 94
Serwis
Jarosław Jeluków
666 553 222
Księgowość
Magdalena Jeluków
608 505 341