71 318 38 70
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Blachodachówka

Blachodachówka to pokrycie, które cieszy się dużą popularnością. Pojawia się na dachach nowo budowanych domów, ale jest także materiałem chętnie stosowanym podczas renowacji dachów. Blachodachówka jest znacznie tańsza i lżejsza od dachówki betonowej czy ceramicznej.
Najczęściej jest wytwarzana z blachy stalowej, specjalnie profilowanej, która jest dwustronnie ocynkowana i powlekana kilkoma warstwami lakieru. Na trwałość blachodachówki ma wpływ grubość rdzenia stalowego, a także rodzaj i grubość powłoki (np. poliester, poliuretan ). Powłoka nadaje pokryciu zwiększoną odporność na korozję i promieniowanie ultrafioletowe, a także sprawia, że jest mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne.
Blachodachówka jest charakterystycznie tłoczona. Wysokości przetłoczenia są różne. Ten element odpowiada nie tylko za estetykę pokrycia, ale także jego właściwości mechaniczne. Wytłoczenie zwiększa sztywność blachy, dzięki czemu to pokrycie nie wymaga montażu na pełnym poszyciu, a jedynie na ruszcie z łat i kontrłat, z zastosowaniem folii wstępnego krycia. Dodatkowo tłoczenia poprawiają wentylację połaci dachowej.
Przetłoczenia blachy mogą mieć różny kształt.
Fakt, że blacha jest zabezpieczana warstwą lakieru sprawia, że jest ona dostępna w bardzo bogatej gamie kolorów.
Max. zalecana długość blachodachówki: 6m ( istnieje możliwość długości blachodachówek do 7m), powyżej tych długości jest dzielona na pół + dodawana jest odpowiednia zakładka. Blachodachówka może występować w dwóch modułach: 350cm i 400cm.

Zobacz nasze aktualne promocje i wybierz coś dla siebie: (kliknij)

rzetelna firma
OKna PCV
535 580 103, 795 94 95 94
Rolety zewnętrzne, roletki materiałowe, moskitiery
535 580 103
Bramy, Drzwi, Okna dachowe, Automatyka bram
502 330 722
Fibaro (inteligentne sterowanie domem)
795 94 95 94
Serwis
Jarosław Jeluków
666 553 222
Księgowość
Magdalena Jeluków
608 505 341