71 318 38 70
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Schody

W swojej ofercie posiadamy schody dwóch znanych i renomowanych producentów:

 • Firmy Dolle A/S, z siedzibą w duńskim Frostrup, która jest wiodącym w skali światowej producentem schodów strychowych oraz liczącym się dostawcą systemów balustrad i schodów systemowych.
 • Atrium System – polska firma,która powstała w 1993roku z połączenia dwóch dziedzin:architektury i technologii. Produkty marki ATRIUM są wytwarzane w Polsce i doceniane w wielu miejscach na całym świecie.

Oferujemy schody:

 • spiralne, kręcone których efektowny design spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Konstrukcja oparta na jednym trzonie nośnym, możliwa do wykonania na planie koła lub kwadratu. W większości przeznaczone montażu wewnątrz budynków, jednak znajdzie tu coś dla siebie także klient szukający schodów stojących na zewnątrz – w tym ewakuacyjnych. Szerokie spektrum wykończeń kolorystycznych, duża rozpiętość możliwych do zastosowania średnic, a także typów balustrad.

 • modułowe zaprojektowane z myślą o wszechstronnym zastosowaniu, a także lekkim wyglądzie. Konstrukcja każdego modelu składa się z powtarzalnych elementów, możliwych do zamontowania w układzie prostym, skręcającym lub z zabiegami. Doskonale komponują się w każdym pomieszczeniu. Przeznaczone są przede wszystkim do montażu wewnątrz budynków.
 • proste nowoczesne i ponadczasowe schody o biegu prostym. Bardzo wszechstronne, posiadają możliwość znacznej regulacji kąta nachylenia. Sprawdzone zarówno w domach prywatnych, jak również w roli schodów przemysłowych. Stosowane wewnątrz i na zewnątrz budynków. Nowością kolekcji są schody oparte o konstrukcję z aluminium.
 • strychowe szeroki asortyment schodów strychowych o najwyższej jakości i funkcjonalności, które można zamontować w każdym domu. Nasze schody strychowe wyróżnia najlepsza szczelność na rynku. Dzięki zastosowaniu specjalnej klapy z materiałów termoizolacyjnych, uszczelek oraz zamka zatrzaskowego uzyskano doskonały współczynnik przepuszczalności powietrza: tylko 200-250 l na godzinę. Przewyższa on znacznie współczynnik przewidziany normą EN 12207. Warto dodać, że w przypadku tradycyjnych schodów strychowych współczynnik przepuszczalności sięga 1300 l na godzinę. Powoduje to znaczne straty ciepła, co w skali roku przekłada się na poważne kwoty. Zapytaj o schody strychowe ClickFix® z najlepszą izolacją na rynku
 • młynarskie pasują idealnie do małych pomieszczeń i gdzie jest niezbędny stały dostęp. Występują w surowym drewnie - zazwyczaj świerkowym. Możliwość zastosowania prawego lub lewego zabiegu. Cechuje je łatwy i szybki montaż.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie schodów?

Niniejszą poradę warto zacząć od prostego stwierdzenia: schody nigdy nie powinny być kupowane przypadkowo. Należy mieć na uwadze kilka prostych zasad, które pomogą w doborze modelu najbardziej odpowiedniego do potrzeb kupującego, a także warunków przestrzennych, jakimi się dysponuje.

 • Przed udaniem się do producenta lub sprzedawcy schodów należy dokonać obmiaru miejsca, w którym będą one stały. Potrzebne będą następujące wymiary:
  - wysokość od podłogi do podłogi H;
  - grubość stropu G;
  - wymiar otworu w stropie A x B (czy to otworu już istniejącego, czy też tego, który chcemy wyciąć).

 • Schody na konstrukcji stalowej są bardziej trwałe niż modele wykonane w całości z drewna. Dodatkowo, dzięki temu, że złożone są z powtarzalnych elementów, łatwo dokonać wymiany każdego detalu w dowolnym momencie, zdemontować je, przenieść lub zmienić kolor.
 • Należy ocenić, czy ciąg komunikacyjny, którego integralną część mają stanowić schody, będzie użytkowany często, czy tylko raz na jakiś czas. W pierwszym z wymienionych przypadków (dotyczy to np. schodów łączących dwa piętra domu, pomiędzy którymi komunikacja odbywa się ze wzmożoną częstotliwością) potrzebny jest model możliwie wygodny. Z drugiej strony być może da się zaoszczędzić miejsce i pieniądze tam, gdzie przemieszczać się będziemy tylko okazyjnie (np. w przypadku wejścia na strych).
 • Sprawą bardzo ważną jest wzięcie pod uwagę tego, czy schody użytkowane będą przez dzieci lub osoby starsze. W takim przypadku z pewnością nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie.
 • Należy zastanowić się, jakie kolory stali i drewna najlepiej wkomponują się w pomieszczenie, w którym ma stanąć zakupiona konstrukcja.
 • Wszystko to złoży się na zespół danych, które pozwolą wybrać najlepsze, możliwie najbardziej komfortowe i adekwatne do potrzeb rozwiązanie, z którego będą Państwo zadowoleni przez długie lata. Zapraszamy do kontaktu!
rzetelna firma
OKna PCV
535 580 103, 795 94 95 94
Rolety zewnętrzne, roletki materiałowe, moskitiery
535 580 103
Bramy, Drzwi, Okna dachowe, Automatyka bram
502 330 722
Fibaro (inteligentne sterowanie domem)
795 94 95 94
Serwis
Jarosław Jeluków
666 553 222
Księgowość
Magdalena Jeluków
608 505 341