Aktualności

W tym dziale będziemy się dzeilić z Państwem różnymi artykułami odnośnie produktów.
Znajdą się tutaj również porady montażowe itp. Zapraszamy. 

Stolarka otworowa to spory wydatek. Nie zalecamy jednak wybierać najtańszych rozwiązań. Warto wybrać sprawdzoną firmę i skorzystać z doradztwa nie tylko po to, aby uniknąć błędów technicznych, ale również, aby dowiedzieć się o całej palecie dodatków, które ułatwią użytkowanie.

Przy wyborze okien, szczególną uwagę należy zwrócić na profil, z których zostały wykonane. Istotną rolę odgrywa technologia ich zgrzewania, park maszynowy producenta, jak i zastosowane okucia, które odpowiadają za otwieranie, uchylanie czy przesuwanie okien.

W ostatnich latach bardzo modne i powszechnie stosowane przez architektów stały się okna tarasowe-przesuwne. Tutaj Klienci zawsze mają dylemat, jakie rozwiązanie wybrać, ponieważ takie okno to bardzo duża dopłata. Mowa jest tutaj o oknach przesuwnych typu HST. System ten jest praktycznie bezprogowy a obsługa niezwykle wygodna i nie wymaga użycia siły przy otwieraniu tak jak mamy to w przypadku okien uchylno-przesuwnych typu PSK z dodatkowym progiem. (więcej w artykule: Okna tarasowe-które wybrać? ”). Wszystkie systemy nie zabierają przestrzeni i mogą być stosowane do sporych rozmiarów przeszkleń — czym charakteryzuje się współczesne budownictwo.

Od 2021 współczynnik przenikalności cieplnej dla okien pionowych w budynkach nowo wybudowanych nie powinien być większy niż Uw= 0,9. Przepisowe współczynniki staramy się osiągać stosując odpowiednie profile i pakiety szybowe.

Przed zamówieniem okien należy zastanowić się również nad sposobem ich montażu. Najczęściej Klienci wybierają tradycyjne mocowanie do muru przy pomocy kotew dostarczanych przez producenta danego systemu. Okna uszczelniane są po obwodzie pianą PU. Zgodny z aktualnymi przepisami jednak i zalecany przez nas jest. tzw”.szczelny montaż”. (więcej w artykule: Czy warto inwestować w szczelny montaż?) .
Doradzamy również Klientom ciepłe podkłady podparapetowe tzw. „ciepłe parapety” które eliminują mostki termiczne na styku okna i parapetów. Okna tarasowe zalecamy montować na poszerzeniach systemach producenta lub innych „ciepłych” podwalinach.

Podczas zamawiania stolarki otworowej lepiej zdecydować się na zakup z montażem. Cenę usługi liczy się z zastosowaniem preferencyjnej stawki 8% VAT. Usługa objęta jest gwarancją montażową. Profesjonalny montaż jest niezwykle ważny i wpływa na żywotność produktu. Dodatkowo dokonując pomiaru dobierzemy odpowiedni rozmiar i dostosujemy stolarkę do warunków montażowych.

Warto zacząć myśleć o stolarce już na etapie projektu. Przemyśleć kolorystykę, która będzie komponowała się z elewacją oraz pokryciem dachowym. Przemyśleć funkcjonalność okien. Zastanowić się nad ich podziałem, stronami otwierań, wymiarami. Okna i ich doposażenie należy dobierać indywidualnie do funkcji pomieszczenia.
Często w gotowych projektach rozmiary okien nie są przemyślane, przez co pokój może się zrobić nieustawny w momencie meblowania.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego salonu sprzedaży na wczesnym etapie budowy — aby doradca mógł na nie spojrzeć od strony praktycznej oraz przygotować wstępne wyceny, co pozwoli Państwu zastanowić się nad swoimi potrzebami i możliwościami finansowymi.

 Doradztwo w profesjonalnym biurze może okazać się kluczowe i niezwykle pomocne.

ZAPRASZAMY