Aktualności

W tym dziale będziemy się dzeilić z Państwem różnymi artykułami odnośnie produktów.
Znajdą się tutaj również porady montażowe itp. Zapraszamy. 

Okna tarasowe to drzwi prowadzące z domu na taras. Świetnie doświetlają pomieszczenia i łączą wnętrze z ogrodem. Sprawiają, że przestrzeń w środku wydaje się większa i bardziej nowoczesna.

 

Drzwi rozwierno-uchylne z ruchomym słupkiem lub bez

To klasyczne drzwi balkonowe lub tarasowe. Mają jedno albo dwa otwierane skrzydła. Słupek pomiędzy skrzydłami może być nieruchomy i pozostawać w środku otworu, gdy obydwa skrzydła są otwarte. Takich drzwi spotyka się jednak coraz mniej.
Obecnie standardem są drzwi z ruchomym słupkiem. W nich słupek jest przymocowany do jednego ze skrzydeł i otwiera się razem z nim.

Wtedy przy otwartych na oścież dwóch skrzydłach powstaje jeden duży otwór, bez żadnych przegród.

Minusem tego rozwiązania jest fakt, że drzwi otwierają się do wewnątrz. Mogą więc nieco przeszkadzać, zahaczać o meble i zasłony – szczególnie w małych pomieszczeniach. Rozmiary takich drzwi są też dość ograniczone.
W tych drzwiach zazwyczaj jest wysoki próg – ok. 5 cm. Za dopłatą można zamówić drzwi z niskim progiem – tj. ok. 2 cm. Zapytajcie o taką możliwość, bo im niższy próg, tym wygodniejsze są drzwi w codziennym użytkowaniu.

Wśród okien tarasowych coraz większą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju produkty, takie jak okna tarasowe przesuwne. Można wyróżnić dwa podstawowe modele: okna uchylno przesuwne, a także okna unoszono przesuwne oraz nowość -pośredni wybór między PSK a HST - SMART SLIDE . Szczegóły poniżej.

 

 

 

Drzwi uchylno -przesuwne PSK

Takie drzwi najpierw się uchyla od góry, następnie odstawia od progu i dopiero wtedy odsuwa, aby je otworzyć. Te trzy czynności to trzy przekręcenia klamki ustawiające ją w kolejnych pozycjach. Przy zamykaniu drzwi skrzydło przesuwa się tak, aby na końcu „wskoczyło w wejście”. Następnie dociska się je przez przekręcenie klamki.

Pewną wadą tego systemu drzwi przesuwnych jest fakt, że ich obsługa nie jest intuicyjna. Trzeba wiedzieć w jakiej pozycji należy ustawić klamkę, aby móc uchylić lub otworzyć drzwi. Domownicy nauczą się tego po 2-3 próbach, ale wyjście na taras może być problemem dla gości, którzy wcześniej nie spotkali się z tym sposobem otwierania. Do tego drzwi tego typu mają dość wysoki próg.

Dużą zaletą zwykłych drzwi PSK jest ich niska cena w stosunku do innych „suwanek”. Można zrobić z nich duże przeszklenia – nawet do ok. 3 m szerokości, przy wysokości ok. 2,5 m

 

 

 

 

 

Drzwi podnoszono-przesuwne HST

W tej technologii drzwi otwiera się w inny sposób i mogą mieć większe wymiary niż PSK. Drzwi otwiera się łatwo i intuicyjnie, a co najważniejsze, w systemach HST próg niemalże zrównuje się z podłogą.

Maksymalne wymiary takich drzwi są spore, bo może to być nawet 6 m szerokości, przy wysokości ok. 2,4 m (przy profilu PCV) lub ok. 3 m (przy profilu aluminiowym). Można uzyskać wejście nawet na 1,5 m szerokości.

Dokładne maksymalne wymiary w suwankach HST zależą od wielu czynników. U każdego producenta i przy różnych profilach te wymiary się jednak nieco różnią.

Jeżeli planujecie duże przeszklenia skonsultujcie jez nami. Bezpiecznej jest stosować wymiary nie na granicy zakresów.

 

 

 

 

 

 

Drzwi „odstawno”-przesuwne SMART SLIDE

Aluplast Smart-Slide to przyszłość w systemach przesuwnych.

Oferuje lekkość i stabilność konstrukcji niespotykanej w systemie PSK, przy równocześnie wyjątkowo atrakcyjnej cenie w porównaniu do najwyższej klasy systemów przesuwnych typu HST.

 

 

 

 

 

  Zapraszamy Państwa do naszego salonu, gdzie możecie obejrzeć wszystkie rodzaje okien tarasowych.